Sárvár - rodinná dovolená

Sárvár (Blatný hrad) je město lázeňské, léčebné a plné stromů, zeleně a květů. V srdci města je středověký hrad - v sezóně dějiště mnoha slavností a letních zábav. Nic už nepřipomíná nechvalně známou Alžbětu Báthoryovou, „čachtickou paní“, která ve své době netušila, že země tu skrývá poklad v podobě hned dvou termálních léčivých pramenů.

Poklidný lázeňský pobyt i aktivní dovolená v Sárváru - doporučujeme všem!


Řeka Rába, která teče v těsné blízkosti za lázeňským areálem Vám přinese klid, možnosti kanoistiky a rybolovu. O kousek dál je místní „farma“ - ráj milovníků koní a parkuru.
Lesopark se soustavou rybníků nabízí možnost romantického zpestření Vašich volných dnů. Nebo můžete jezdit na vlastních či vypůjčených kolech uprostřed lužních lesů a kolem nádherně vzrostlých stromů v lesoparku. Skvěle značená cyklostezka bez jediného navýšení bude opravdovou lahůdkou i pro nejmenší děti.

Lázně

Idylu místní přírody vychutnáte ovšem jen tehdy, pokud dokážete opustit místní lázně. Protože ač mladý, svoji rozlohou a poskytovanými službami patří Sárvár mezi „lázeňskou špičku“ v Maďarsku. 3 600 m2 vodní plochy, služby wellness, fitness centra a světa sauny - a to všechno je v létě i zimě otevřeno až do pozdních večerních hodin (22,00 hod.). Kvalitní parkování a všechny možné služby pro obytné přívěsy a osobní auta ještě zvedají atraktivitu této destinace. K tomu připočítejte dostatek ubytovacích kapacit všech kategorií, restaurace a kavárny a další zařízení k uspokojení všech potřeb hostů Sárváru.

Co je Sárvár

  • Nádherné lázeňské město 120 kilometrů od Vídně a Grazu, a jen 135 km od Bratislavy.
  • Výchozí bod pro návštěvu historických míst: Sopron, Kőszeg, Szombathely.

Co nabízí Sárvár

  • Dva léčebné prameny! Jeden je využívaný pro koupání a druhý se prodává v krystalické podobě.
  • Pohostinnost středověkého městečka.
  • Kvalitní ubytovací zařízení a vína nejen ze dvou sousedních vinařských oblastí.
  • Koupání, tobogány, cykloturistiku, rybolov, kanoistiku, veslování, pěší turistiku.