TERMÁLNÍ LÁZNĚ

In balneus salis

Zemská kůra je v Maďarsku velmi tenká. Pod ní se nachází vrstva ohřáté vody, ve které jsou rozpuštěné vzácné minerály a ionty. Říká se, že v Maďarsku stačí zarazit hůl do země a vytryskne termální voda. Vy ale žádnou hůl nepotřebujete, protože v Pannonii takové trochu delší hole zaráželi do země už staří Římané. V současnosti stačí si jen vybrat z téměř stovek termálních lázní (např. Bükfürdő, Sárvár, Zalakaros,) a zkusit na vlastní kůži slova starých Římanů: In balneis salus - V lázních je zdraví!
V Maďarsku je kolem 1300 termálních pramenů a 88 lázeňských měst a obcí. V létě nabízejí širokou škálu možností užít si vodních radovánek i venku - pro celou rodinu. Téměř všude najdete tobogány, menší či větší aquaparky a zážitkové bazény. V zimě pak soustavu termálních bazénů doplňují kryté zážitkové areály.

Kouzlo termálních lázní v zimě

Chladné měsíce jsou pro organizmus Středoevropana vysilující. Módní je cestovat na exotická místa, aby se člověk zahřál. Ale velké teplotní změny okolního vzduchu jsou pro tělo nepřirozené až šokující.
Oproti tomu ohřát se v termálních lázních je blahodárné a osvěžující. Jednak teplá voda uvolňuje napětí a příznivě působí na psychiku. Ve vodě rozpuštěné minerály pak léčí a uzdravují tělo. A dívat se na zasněženou krajinu z bazénu termálních lázní je neopakovatelný zážitek! Pára stoupající z termálního bazénu Vás obklopí a Vy se ponoříte do úplně jiného světa - do hřejivého zimního ticha a klidu.

Vyberte si nejvhodnější vodu pro Vaše tělo a zkuste kouzlo termálních lázní kdykoliv v roce.

Maďarsko Vás zahřeje a oslní!