Harkány - relaxace, ozdravení i poznávání

Hlavní město lázeňství jižního Maďarska je bezesporu Harkány. Pod malým městem nedaleko chorvatských hranic se nachází termální voda s jedinečným složením. Na celém světě totiž nenajdete další léčivý pramen, ve kterém je síra obsažena v plynném skupenství.

Pro klienty všech věkových kategorií s rozmanitými nároky na trávení volného času.


Mediterán v Maďarsku

Přes 2100 hodin slunečního svitu za rok, středozemní klíma a z vody se rychle uvolňující bubliny síry vytváří neopakovatelnou léčivou a relaxační sílu Harkánye. Mezinárodní věhlas dokazuje i skutečnost, že se zde návštěvníci domluví všemi běžnými světovými jazyky (dokonce i česky).

Starověk i středověk kolem moderních lázní

Harkány splňuje všechny požadavky moderní turistické destinace. Přitom zůstává klidnou oázou plnou zeleně a vzrostlých stromů.
Kromě toho je strategickým místem pro poznávání Jižního Maďarska. Jeho historických, kulturních a přírodních pozoruhodností, včetně vyhlášené vinařské oblasti Villány. Vinné sklípky jako z pohádky a víno, které je naplněno jižním sluncem.
Hosté Harkánye by neměli vynechat návštěvu historického Pécse (Pětikostelí) s unikátními starokřesťanskými (na Seznamu světového dědictví UNESCO), starořímskými a tureckými památkami. U nedalekého hraničního přechodu je památník bitvy u Moháče (1526). Obrovský bájný sokol tady připomíná podrobení poloviny křesťanské Evropy Turky.

Co je Harkány

  • Léčebné lázně a zážitkové koupaliště.
  • Výchozí bod pro poznávání Pécse (Pětikostelí - 25 km), Moháče (20 km), hradu Siklós s krytými zážitkovými lázněmi (5 km).

Co nabízí Harkány

  • Jedinečnou termální vodu (jedna ze tří lokalit na světě, kde se léčí lupénka!).
  • Lázeňské a vodní radovánky po celý rok uprostřed velkého parku.
  • Všechny ubytovací, stravovací služby a širokou nabídku volnočasových aktivit.
  • Festivaly a další tradiční lidové slavnosti.