TOBOGÁNY A AQUAPARKY

Odvážným vodní parky přejí

Aquaparky a tobogány jsou výbornou možností pro užití vodního živlu - jinak! Poznáte sílu vody, svoje hranice a schopnost překonat strach. Z výšky, hloubky nebo z uzavřeného prostoru. Vaše zážitky z dovolené v Maďarsku můžete obohatit návštěvou vynikajících a bezpečných maďarských aquaparků nebo tobogánů.

V posledních letech se stále víc rozšiřuje tzv. tobogán-turismus. Milovníci rychlých jízd na umělé dráze s následným šplouchnutím do vody jsou ochotni cestovat daleko - jen aby vyzkoušeli další adrenalinové atrakce spojené s vodou.
Vodní svět, který je v Maďarsku přirozeně přítomen v podobě termálních pramenů, velkých jezer a řek, je člověkem doplněn a přetvářen. Aby bylo splněno přání všech věkových kategorií. Aby na své přišli i ti, kdo hledají dobrodružství a vzrušení. Aby Vaše dovolená v Maďarsku byla nejen o ozdravení a oddechu, ale také o nevšední zábavě.

Protože v Maďarsku o charakteru poskytovaných služeb vždy rozhoduje host, tobogány různých druhů a rozměrů najdete ve většině termálních areálech (např. Bükfürdő, Sárvár, Zalakaros).
První Aquapark na území Maďarska byl otevřen v roce 2000 v Hajdúszoboszló. Najdete zde celkem 9 tobogánů, které mají nástupní plochu ve výšce 12 m! Jejich společná délka přesahuje 1 km!

V roce 2006 byl zprovozněn moderní zážitkový aquapark na severním břehu Balatonu v letovisku Balatonfüred. Ve městě tradičního červencového plesu (Anna-bál) jakoby na řeckém tržišti (agora) vznikl moderní Aquapark ANNAGORA.

Balatonfüredu se už 300 let říká, že je Mekkou lidí s chorým srdcem. Místní léčivá voda se tedy postará i o Vaše srdce, rozbušené na 12 obřích tobogánech (8 druhů).

Vodní atrakce v Maďarsku Vás oslní!