Hegykő - zážitek na břehu Neziderského jezera

Hegykő (čti heďkö) se v překladu jmenuje -horský kámen-. První psaná zpráva o obci pochází z roku 1262 a odkazuje na pohanský obětní -Svatý kámen-.

Mal(ebn)á, dnes už však nikoliv zapomenutá vesnička v severozápadním Maďarsku leží pouhých 80 km od Bratislavy na břehu Neziderského jezera (německy Neusiedler See, maďarsky Fertő-tó). Právě kvůli blízkosti rakouských hranic byla tato krajina na dlouhá léta jakoby zakonzervována. Ze své nechtěné izolace se probouzí až teď. Nicméně blízkost dvou chráněných národních parků (Neusiedler See-Seewinkel a Fertö-Hanság) zapsaných od roku 2001 na Seznam světového dědictví UNESCO zaručuje, že zde nebudete svědky a součásti turistického velkoprůmyslu.

Doporučujeme všem, kdo chce prožít aktivní dovolenou v klidu a pohodě.

Skvělé místo pro každého

Neziderské jezero je největší opravdové stepní jezero v Evropě. A Hegykő je skvělým místem pro každého, kdo se chce seznámit s touto unikátní krajinou bohatou na vzácné rostliny a ptactvo.

Z Hegykö se lehce dostanete na některou z 11 vybudovaných a dobře značených cyklostezek (v celkové délce 500 km). Nejznámější z nich vede kolem jezera s délkou cca. 138 km. Najdete zde početné vinné sklípky a taky překrásné historické a kulturní památky. A v neposlední řadě vynikající termální lázně.

Co je Hegykő

Co nabízí Hegykő: