JEZERA

Voda

Moře v Maďarsku není. Vody je ovšem hodně, ať už v podobě jezer nebo termálních pramenů či velkých i menších řek. Jen desetina vody, které řeky Maďarska odvádí do moře pochází přímo z této země v podobě srážkových vod. Jinak je Maďarsko tzv. lavórem, sběrnou nádrží střední Evropy.

Maďarsko Vám nabídne i bez moře vodu a s ní spojené nejrůznější radovánky po celý rok. Jen to zkusit!
Ponořte se do sametových vod některých z maďarských jezer. A poznejte jedinečnou krajinu, malebné vesničky a 5 významných vinařských oblastí (Badacsonytomaj, Badacsony a další) kolem maďarského moře, Balatonu. Nebo u méně známého, přesto kouzelného jezera nedaleko Budapešti s romantickým názvem Velencei-tó (v maďarštině Velence je název Benátek). Na nekonečných plážích se bezpečně vydovádí i děti.

Rušná letoviska u jezer nabízejí bezpočet různých festivalů pro celou rodinu a mladé lidi: gastronomické, hudební a taneční slavnosti a především oslavy vína.
A to přímo u jezer nebo v některé z blízkých dědin a měst s původní vesnickou architekturou. Kam se dostanete lehkou cykloturistikou.

Čekají na Vás moderně vybudovaná letoviska, kvalitní služby a proslulá maďarská pohostinnost.

Koupat se, rybařit, plachtit a pádlovat, surfovat, jezdit na koni, na kole či chodit pěšky. Nebo, je-li je to Vaše přání, jen tak se lelkovat a kochat se přírodou.

Maďarská jezera Vás oslní!