Debrecen - městys nebo metropole

Debrecen, druhé nejlidnatější město v Maďarsku má bohatou historii a živou současnost.

Bohatá historie bývalého ohniska maďarského protestantského hnutí je ve středu města patrná na první pohled. Nicméně nečekejte žádné starobylé, dějinami protkané městečko. Spíš majestátné centrum vzdělanosti. A místo metropole neobyčejný a svébytný -městys- - důstojné hlavní město Velké uherské nížiny.

Doporučujeme všem, kdo se na své dovolené chce vykoupat, poznávat, bavit se a mít se dobře.


Debrecen - město oděné do Slunce

Termální lázně a krytý zážitkový wellness-areál (Aquaticum) potěší na těle každého a zajistí zábavu pro celou rodinu. Lázně s termální léčivou vodou leží v severní části města, v proslulém parku Nagyerdő (Velký les). Nespočet výborných restauraci se drží tradiční maďarské kuchyně s důrazem na speciality z uherské nížiny. Příjemné kavárny, cukrárny a početné noční bary a kluby poskytují širokou nabídku možností zábavy. A nikdo by neměl vynechat místní prostorné tržiště - království venkovských prodejců. Na pultech zde najdete vše, co dělá maďarskou gastronomii proslulou.

Kdo si zaslouží výprask holí?

Pouhých 30 km od Debrecenu se nachází Národní park Hortobágy. Největší národní park v Maďarsku, který je od roku 1999 zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO. Místní tvrdí, že kdo ještě nenavštívil Hortobágy, zaslouží si výprask holí. Patrně proto, že široko daleko není příhodnější místo, aby si člověk uvědomil svůj skutečný lidský rozměr... Jako uprostřed -pusty-, stepní krajiny plné vody, volně pasoucích endemických zvířat a nefalšované fata morgany.

Co je Debrecen

  • Kdysi bašta maďarské reformované církve, dnes čisté a upravené univerzitní město.
  • Hlavní město Velké uherské nížiny.

Co nabízí Debrecen

  • Klidnou dovolenou s pobytem v lázních nebo možnost vodních radovánek v krytém lázeňským komplexu.
  • Gastronomické a zábavní podniky všeho druhu.
  • Festivaly (Debrecínský květinový festival, Džezový Jazzový festival).
  • Možnost poznat kus Velké uherské nížiny.
  • Výlety po okolí (lázně v Hajdúszoboszló, zoologická zahrada a -mořský svět- v Nyíregyháza, Tokaj).